Specialusis lopšelis – darželis „Žolynėlis“ – naujo tipo įstaiga, tenkinanti visus esminius vaikų su vidutine ir žymia fizine negalia poreikius, o aplinka jaukumu prilygsta namams. Šeima – aktyvi darželio partnerė.

Istorija ir teisinė bazė
Vilniaus specialusis lopšelis – darželis „Žolynėlis“ įsteigtas 1975 06 27 Vilniaus miesto Liaudies švietimo skyriaus vedėjo įsakymu Nr. 71. Darželio veiklos pradžia 1975 06 30. Darželis yra savivaldybės institucija, steigėjas – Vilniaus miesto savivaldybės taryba. Pagrindinė darželio veiklos rūšis – ikimokyklinis specialusis ugdymas. Darželis yra juridinis asmuo, kuris veiklą grindžia:

• Lietuvos Respublikos konstitucija;
  • Vaiko teisių konvencija;
  • Lietuvos Respublikos švietimo ir kitais įstatymais;
  • Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais;
  • Švietimo ir mokslo ministerijos norminiais aktais ir darželio nuostatais.
  • Darželis yra pelno nesiekianti Vilniaus savivaldybės biudžetinė vaikų ugdymo institucija, padedanti tėvams prižiūrėti, gydyti ir ugdyti vaikus iš viso Vilniaus miesto.

Tradicijos

• Muzikinės ir sporto pramogos;
  • Ekskursijos;
  • Parodėlės;
  • Ugdytinių gimtadieniai;
  • Įstaigos darbo jubiliejai.

Bendros šventės:

• Rugsėjo šventė;
  • Adventinės vakaronės;
  • Vasario 16-osios šventė;
  • Žiemos palydos – Užgavėnės;
  • Kaziuko mugė;
  • Paukščių sugrįžimo šventė – gandrinės;
  • Margučių šventė – Velykos;
  • Motinos diena;
  • Priešmokyklinukų atsisveikinimas su darželiu—išleistuvės “Lik sveikas, darželi!”;
  • Medis vaiko gyvenime;
  • Joninės;